Google’dan İsim Silme

Google’dan İsim Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Google arama motorundan isim silme işlemi; Web sitelerinden beslenen arama sonuçları aslında içeriklerin Google’da değil ilgili sitelerde olduğunu gösterir.

Bir çok ünlü isim, kurum ve kuruluşların tarafımıza başvurarak isimlerinin kaldırılması talebinde bulunurlar. Google içerik silme işlemi yalnızca yetkin kişilerce yapılması gerektiğini söylemek isteriz.

Yalnızca yasal olarak değil teknik inceleme de gerektiren bu durum için özel ekiplerimiz bulunur.

Örnek olarak yurt dışında barınan bir sitede isminizin geçiyor olması ve Google tarafından indexleniyor olması durumunda adınızın kaldırılması için başvuru ulusal olarak yapılmalıdır.

google içerik kaldırma

Müstehcen siteler

Adınız müstehcen (edebe aykırı, cinsellik) sitelerde yer alıyor olabilir. Bu sizin veya üye olduğunuz bir web sitesiniz suçu olmayabilir. Bazı kötü niyetli yazılımlarla yapılan otomatik eklemelerden kaynaklanıyor olabilir. Bizler bu spam sitelerle mücadele ediyoruz. Adınız bu tip sitelerde görünüyorsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Gizlilik içerisinde tüm işlemleriniz tek bir danışman tarafından takip edilir.

Haber Sitelerinden Silinme

Haber sitelerinden isminizin kaldırılması için hukuki bazı yollar kullanılmalıdır. Gerçeği yansıtmayan sadece karalama amaçlı haber sitelerindeki içerikler için yasal haklarınızı kullanırız. 

Sahte veya lisansı olmayan haber siteleri için teknik olarak incelenerek erişim engeli kararı çıkartılabilir. Adınız veya şirketinizin adı sahte web sitelerinde varsa bunlara müdahale edebilir adınızı sildirebiliriz.

Leave A Comment